https://diaafootball.com/www.apvolleyball.comankara escortkadıköy escortpendik escortbostancı escortankara bayan escortataşehir escortfeelingbet casinoMrXbet casinoGoodman casinoAzur casinoMebbistipobet7slotsistanbul escort bayanmarsbahiscasibom girişistanbul escortdeneme bonusu veren sitelerescort bayan ankaragrandpashabetgrandpashabetgrandpashabetJojobet JojobetJojobet girişgaziantep escortgaziantep escorthacklinkgüvenilir slot siteleriCasibomgates of olympushttps://www.wcle.org/https://www.birbuketmeyve.com/sweet bonanzacasinoplus girişCasibomCasibom girişgrandpashabet girisgrandpashabetgrandpashabetmarsbahisgüvenilir bahis siteleriasyabahis girişjojobetsahabetcasibom girişmatbetbetparkonwinmatbet girişholiganbetjojobetcasibomcasibomcasibomjojobetjojobetjojobetcasibomcasibomjojobetcasibomcasibommeritkingdeneme bonusujojobetjojobet girişhacklinkextrabet giriş216jojobetimajbetcasibomcasibomjojobet günceljojobet girişcasibomcasibommarsbahismarsbahismarsbahis girişjojobetgrandpashabet girişjojobetOnwinMaltepe otelkartal otelataşehir otelKadıköy günlük kiralık daireÜsküdar otelleriağva günlük kiralık daireMaltepe günlük kiralık dairependik günlük kiralık daireağva otellerikavbetdinamobetsahabetsahabet girişdeneme bonususahabetelitcasinodeneme bonusu veren sitelercasibommatadorbetcasibomcasibomcasibomjojobetjojobet girişmilanobetcasibom girişmeritkingpiabetcasibomcasibomcasibomcasibomcasibomcasibomimajbetsekabetholiganbetjojobetonwingrandpashabetcasibomnakitbahiscasibomjojobetbahsegeldinamobetmarsbahisjojobet Ishte kenaqesi dhe privilegj per mua qe sot te isha ne mesin e xhematit te nderuar te Gjilanit

Aktivitetet e Kryeimamit

Ishte kenaqesi dhe privilegj per mua qe sot te isha ne mesin e xhematit te nderuar te Gjilanit

       Ishte kenaqesi dhe privilegj per mua qe sot te isha ne mesin e xhematit te nderuar te Gjilanit, me ç'rast ne Xhamine e Madhe, mbajtem nje ligjerate tematike rreth Israse dhe Miraxhit.
Shrytezoj nga rasti qe te gjitha besimtareve muslimane, t'ua uroj kete Nate te bekuar te Israse dhe Miraxhit. Allahu na mundesofte qe porosite madhore te kesaj nate, Namazin leximin e Kuranit dhe mbeshtetjen ne Allahun ne c'do rast, t'i kemi gjithmone ndermend. Me respekt, i Juaji, Sabri Bajgora - Kryeimam i Republikes se Kosoves.

Kryesia e BIRK - ut

Bislame.net

Dituria Islame

Tanzil.net

Online

Kemi 5 miq dhe s'ka antarë në linjë

Kalendari

الخميس 18 المحرّم 1446
E enjte Muharram 18 1446
E enjte Korrik 25 2024

Koloset e tefsirit

IMAGE Shihabud-din Mahmud el Alusi (1217 h.-1270 h)
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Shihabud-din Mahmud el Alusi (1217 h.-1270 h) dhe tefsiri i tij  “RUHUL MEANI FI TEFSIRIL KUR’ANI-L ADHIM VE-S-SEB’IL METHANI”    ... Read More...
IMAGE Muhammed Reshid Rida
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Muhammed Reshid Rida dhe tefsiri i tij TEFSIRUL KUR’ANIL HAKIM i njohur si “TEFSIRU-L-MENAR”   Muhammed Reshid Ridaja i takon plejadës së... Read More...
IMAGE Kadi el Bejdaviu
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Kadi el Bejdaviu dhe tefsiri i tij “ENVARU-T-TENZILI VE ESRARU-T-TE'VILI”   Biografia e tij Emri i tij i plotë është Abdullah ibn Umer ibn... Read More...

Sabri Bajgora -Hytbeja e Kurban-Bajramit 2011