bodrum escort bayanizmir escortizmir escortdiyarbetdiyarbetganobetbetmarlosweet bonanzaegt oynademo slot oyunlarıhttps://bricescrossroads.com/holiganbetgirisim.comArzbahis Girişsavoybetting girişJojobet GirişBeylikdüzü EscortBahçeşehir Escorthttps://www.antilafuneral.com/https://longwoodinc.com/Deploy Outdoor Advertising Campaign Anywhere In The Worldeskort marmariskayseri escortfethiye escortbilecik escortfethiye escorthttps://diaafootball.com/ofis taşımacılığı Nata e varrit

Poezi

Nata e varrit

Dheu i zi kur të mbulon

Lamtumirën t’gjithë ta thonë

Sonte, vetëm vepra jote

Në vetmi të shoqëron.

 

Nëse je ti vepërmirë

Mos ke frikë as shqetësim

Dy melaqe me plot dritë

Ta largojnë çdo dëshpërim.

 

Varri yt të zbukurohet

Kopsht Xhenneti plot hijeshi

Vepra jote shumë lart çmohet

Besimtar, i lumi ti!

 

Nëse je ti vepërkeq

Do të jesh gjithmonë fatkeq

Dritë pranë teje s’do të kesh

Vetëm zjarr aty do t’gjesh.

 

Ky është fundi i qafirit

Zotin Një që s’e besoi

Ky është fati i çdo katili

Zjarri do ta përcëllojë.

 

 

                                                          (Sabri Bajgora)

                                                          Prishtinë, 11.03.2003

 

Kryesia e BIRK - ut

Bislame.net

Dituria Islame

Tanzil.net

Online

Kemi 12 miq dhe s'ka antarë në linjë

Kalendari

الأحد 16 ربيع الأوّل 1445
E diel Rabbi al-Awwal 16 1445
E diel Tetor 01 2023

Koloset e tefsirit

IMAGE Shihabud-din Mahmud el Alusi (1217 h.-1270 h)
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Shihabud-din Mahmud el Alusi (1217 h.-1270 h) dhe tefsiri i tij  “RUHUL MEANI FI TEFSIRIL KUR’ANI-L ADHIM VE-S-SEB’IL METHANI”    ... Read More...
IMAGE Muhammed Reshid Rida
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Muhammed Reshid Rida dhe tefsiri i tij TEFSIRUL KUR’ANIL HAKIM i njohur si “TEFSIRU-L-MENAR”   Muhammed Reshid Ridaja i takon plejadës së... Read More...
IMAGE Kadi el Bejdaviu
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Kadi el Bejdaviu dhe tefsiri i tij “ENVARU-T-TENZILI VE ESRARU-T-TE'VILI”   Biografia e tij Emri i tij i plotë është Abdullah ibn Umer ibn... Read More...

Sabri Bajgora -Hytbeja e Kurban-Bajramit 2011