bodrum escort bayanizmir escortizmir escortdiyarbetdiyarbetganobetbetmarlosweet bonanzaegt oynademo slot oyunlarıhttps://bricescrossroads.com/holiganbetgirisim.comArzbahis Girişsavoybetting girişJojobet GirişBeylikdüzü EscortBahçeşehir Escorthttps://www.antilafuneral.com/https://longwoodinc.com/Deploy Outdoor Advertising Campaign Anywhere In The Worldeskort marmariskayseri escortfethiye escortbilecik escortfethiye escorthttps://diaafootball.com/ofis taşımacılığı Sa e gjate më duket kjo natë

Poezi

Sa e gjate më duket kjo natë

 

Sa e gjate më duket kjo natë

  

E gjatë është kjo natë për mua, shumë e gjatë

Nuk di mëngjesi si do të më qelë

I pashpresë qëndroj, i vetëm dhe i ngratë

Me gjynahe i ngarkuar dhe i mjerë.

 

Pse kjo natë më duket kaq e gjatë

Përse heshtja zemrën ma trazon

Pse nuk gjej dot prehje në këtë shtrëngatë

Përse dëshpërimi shpirtin ma kaplon.

 

Si hije e venitur endem në errësirë

Në shpirt e në mendje i trazuar

Kërkoj diçka të humbur në këtë mugëtirë

E lus Zotin të mos më ketë harruar.

 

Mos më harro o Zot, në dritë më udhëzo

Më fal, më ndje e mos më le në errësirë

I lënduar në shpirt jam, o Zot më shpëto

Ndaj meje të ngratit, kij pakëz mëshirë.

 

Vetëm nga Ti vjen shpresa e mëshira

Vetëm Nuri Yt , zemrën ma ndriçon

Vetëm nga Ti çdoherë vjen e mira

Vetëm Ti o Zot, çdo brengë e largon.

 

 

 

Sabri Bajgora

Mars 2008

 

Kryesia e BIRK - ut

Bislame.net

Dituria Islame

Tanzil.net

Online

Kemi 9 miq dhe s'ka antarë në linjë

Kalendari

الأحد 16 ربيع الأوّل 1445
E diel Rabbi al-Awwal 16 1445
E diel Tetor 01 2023

Koloset e tefsirit

IMAGE Shihabud-din Mahmud el Alusi (1217 h.-1270 h)
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Shihabud-din Mahmud el Alusi (1217 h.-1270 h) dhe tefsiri i tij  “RUHUL MEANI FI TEFSIRIL KUR’ANI-L ADHIM VE-S-SEB’IL METHANI”    ... Read More...
IMAGE Muhammed Reshid Rida
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Muhammed Reshid Rida dhe tefsiri i tij TEFSIRUL KUR’ANIL HAKIM i njohur si “TEFSIRU-L-MENAR”   Muhammed Reshid Ridaja i takon plejadës së... Read More...
IMAGE Kadi el Bejdaviu
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Kadi el Bejdaviu dhe tefsiri i tij “ENVARU-T-TENZILI VE ESRARU-T-TE'VILI”   Biografia e tij Emri i tij i plotë është Abdullah ibn Umer ibn... Read More...

Sabri Bajgora -Hytbeja e Kurban-Bajramit 2011