bodrum escort bayanizmir escortizmir escortdiyarbetdiyarbetganobetbetmarlosweet bonanzaegt oynademo slot oyunlarıhttps://bricescrossroads.com/holiganbetgirisim.comArzbahis Girişsavoybetting girişJojobet GirişBeylikdüzü EscortBahçeşehir Escorthttps://www.antilafuneral.com/https://longwoodinc.com/Deploy Outdoor Advertising Campaign Anywhere In The Worldeskort marmariskayseri escortfethiye escortbilecik escortfethiye escorthttps://diaafootball.com/ofis taşımacılığı Për Ty o Allah

Poezi

Për Ty o Allah

Për Ty o Allah

 

Në thellësitë e pafundme të oqeanit shpirtëror

I shkrirë në ekstazën e ëmbëlsisë hyjnore

Ndjej lehtë një dridhje tek më përshkon në kraharor

Allah! O Zot i kësaj ekzistence madhështore

 

Vetëm Ty të takon përjetësia, Vetëm për Ty është adhurimi

Vetëm Ty të takon pafundësia, Vetëm për Ty është madhërimi

 

O Zot i vetëm i kësaj gjithësie

Që shpirtrat tanë në Dorë i ke

Na fal neve këtë ndjenjë mirësie

Mos na le të vuajmë, në humbje mos na le.

 

Zemra ime vetëm Ty të kërkon

Këtë shpirt timin mos e le në errësirë

Emri Yt tërë  qenien ma drithëron

Na dhuro o Zot, rahmet e mëshirë

 

  

Sabri Bajgora

  

2.02.2008

Kavajë,

Kryesia e BIRK - ut

Bislame.net

Dituria Islame

Tanzil.net

Online

Kemi 12 miq dhe s'ka antarë në linjë

Kalendari

الأحد 16 ربيع الأوّل 1445
E diel Rabbi al-Awwal 16 1445
E diel Tetor 01 2023

Koloset e tefsirit

IMAGE Shihabud-din Mahmud el Alusi (1217 h.-1270 h)
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Shihabud-din Mahmud el Alusi (1217 h.-1270 h) dhe tefsiri i tij  “RUHUL MEANI FI TEFSIRIL KUR’ANI-L ADHIM VE-S-SEB’IL METHANI”    ... Read More...
IMAGE Muhammed Reshid Rida
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Muhammed Reshid Rida dhe tefsiri i tij TEFSIRUL KUR’ANIL HAKIM i njohur si “TEFSIRU-L-MENAR”   Muhammed Reshid Ridaja i takon plejadës së... Read More...
IMAGE Kadi el Bejdaviu
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Kadi el Bejdaviu dhe tefsiri i tij “ENVARU-T-TENZILI VE ESRARU-T-TE'VILI”   Biografia e tij Emri i tij i plotë është Abdullah ibn Umer ibn... Read More...

Sabri Bajgora -Hytbeja e Kurban-Bajramit 2011