bodrum escort bayanizmir escortizmir escortdiyarbetdiyarbetganobetbetmarlosweet bonanzaegt oynademo slot oyunlarıBeylikdüzü EscortBahçeşehir Escorthttps://diaafootball.com/Adana escortmarmaris escortwww.dennistx.comgaslampdm.comCanlı Casino Siteleri - Sahabet, Casino ve Sahabet Girişwww.apvolleyball.comgrandpashabetankara escortataşehir escortkurtköy escortkadıköy escortkartal escortümraniye escortpendik escortbostancı escort Zgjohu rini !

Poezi

Zgjohu rini !

Zgjohu rini !

 

Syri gjak po më pikon

Zemra ime është pikëlluar

Rini, ndalu! - ku po shkon

Zotin pse e ke harruar?!

 

A s’u ngope me shfrenime

Jetë të çuar pa kuptim

Kohë e humbur janë këto çaste

Fundin e ke veç dëshpërim.

 

Kthehu ti nga ardhmëria

Zgjohu, zgjohu oj rini

Lëri veset e këqija

Se kjo rrugë nuk është për ty.

 

Ti je e ardhmja e këtij ymmeti

Ti je shpresa që na mban

Ti je drita e këtij vendi

Sytë në ju, të gjithë i kanë.

 

Ardhmëria është Islami

Zoti siç na ka mësuar

Rruga e dritës është Kur’ani

Pejgamberi ka këshilluar.

 

 

(Sabri Bajgora)

08.03.2003

Kryesia e BIRK - ut

Bislame.net

Dituria Islame

Tanzil.net

Online

Kemi 6 miq dhe s'ka antarë në linjë

Kalendari

الإثنين 28 جمادى الأولى 1445
E hanë Jumada al-Ula 28 1445
E hanë Dhjetor 11 2023

Koloset e tefsirit

IMAGE Shihabud-din Mahmud el Alusi (1217 h.-1270 h)
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Shihabud-din Mahmud el Alusi (1217 h.-1270 h) dhe tefsiri i tij  “RUHUL MEANI FI TEFSIRIL KUR’ANI-L ADHIM VE-S-SEB’IL METHANI”    ... Read More...
IMAGE Muhammed Reshid Rida
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Muhammed Reshid Rida dhe tefsiri i tij TEFSIRUL KUR’ANIL HAKIM i njohur si “TEFSIRU-L-MENAR”   Muhammed Reshid Ridaja i takon plejadës së... Read More...
IMAGE Kadi el Bejdaviu
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Kadi el Bejdaviu dhe tefsiri i tij “ENVARU-T-TENZILI VE ESRARU-T-TE'VILI”   Biografia e tij Emri i tij i plotë është Abdullah ibn Umer ibn... Read More...

Sabri Bajgora -Hytbeja e Kurban-Bajramit 2011